مهـــرجــــان

اللهـم صل علی محمـدوآل محمـد وعجل فـرجـهــم . .
مهـــرجــــان

عـلم و عمـل،دو گوهـرند و انسـان‌ساز..
ماکاری مهم‌تر از "خودسـازی" نَداریم؛
ما"اَبـد"درپیش داریم،
وَ هستیم که هستیم که هستیم...

محبوب ترين مطالبناوهای هواپیمابر و غول‌پیکر آمریکایی در صورت درگیری با نیروی دریایی سپاه دارای کمترین شانس برای بقا هستند، زیرا در کنار تجهیزات و تسلیحات مرگبار نیروی دریایی سپاه، خلیج‌فارس نیز قدرت مانور را از آنها می‌گیرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ۱۲ آذرماه93 در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران حضور پیدا کرد و در نشستی حدودا ۳ ساعته به بیان نقطه نظرات خود در حوزه انرژی هسته‌ای و سیاست‌خارجی و... پرداخت . .

ظریف در این نشست و در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان اعلام داشت"باید بگویم غربی‌ها از ۴ تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند. آیا شما فکر کرده‌اید آمریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم‌های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می‌ترسد؟"

این سخنان وزیر امورخارجه با واکنش‌های مختلفی همراه بود و در اولین اقدام ۳۵ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ظریف تذکر دادند.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز ،در جمع دانشجویان دانشگاه امام‌صادق(ع) در واکنش به این سخنان وزیر امور خارجه اعلام کرد که آقای ظریف تخصص لازم را در امور امنیتی و دفاعی ندارد.


در این گزارش، به بخشی از توان نظامی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه و به خصوص در خلیج‌فارس و تنگه هرمز اشاره می‌‌شود.

مـقـدمـه
جمهوری اسلامی ایران همواره در راه پیشرفت و تعالی گام برداشته و این روند پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بود که شکل گرفت و شتابان حرکت رو به جلو خود را ادامه داد.

پس از جنگ تحمیلی به تدریج روند نوسازی تجهیزات و استفاده از فناوری بومی در دستور کار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت تا میزان وابستگی به تسلیحات غربی و شرقی به حداقل خود برسد.

در کنار رشد روز افزون فناوری توسعه تسلیحات نظامی اما تفکرات راهبردی در حوزه دفاعی نیز به روز می‌شد تا در برابر هر تهاجمی پاسخی کوبنده داده شود.

در این راستا تمام نیروی هوایی، زمینی، دریایی و بسیج مردمی در کنار یکدیگر وظیفه دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی را بر عهده دارند و هر یک بنا به تناسب و استراتژی مربوطه موظف به اجرای امور خود هستند.

در این بین اهمیت یک نیروی دریایی توانمند یا به عبارتی دیگر حضور مقتدر در دریا یا نیروی دریایی راهبردی ویژه است.

در جهان نیروی دریایی به‌ عنوان یکی از عوامل مهم نظامی و اقتصادی، مورد نظر بوده است و ابرقدرت‌ها جهت حفظ سلطه خود بر جهان، سعی کرده‌اند تا با ایجاد یک نیروی دریایی قوی، امور نظامی و اقتصادی جهان را تحت سیطره خود قرار دهند.

جمهوری اسلامی ایران نیز براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تشکیل یک نیروی دریایی راهبردی اقدامات گسترده‌ای را هم در حوزه سخت‌افزار و هم نرم‌افزار در راستای تشکیل یک قوه دریایی در نیروهای مسلح انجام داد.

در کنار مطلب عنوان شده، مقابله با زورگویان غربی و شرقی و تهدیدات آنها و حفظ کیان اسلامی در حوزه دریا با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای حدود ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل و بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مربع نوار ساحلی است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جمهوری اسلامی ایران بر پایه توانایی نظامی نیروی دریایی سپاه و ارتش جمهوری
اسلامی ایران و پشتیبانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا،
می‌تواند در برابر کوچک‌ترین تهاجم دشمن از سوی دریا سریع‌ترین و محکم‌ترین پاسخ را بدهد.


بر این اساس، برای جلوگیری از انجام ماموریت‌های موازی در سواحل و آب‌های مرزی کشورمان شرح وظایف جداگانه‌ای برای ارتش و سپاه در حفظ و حراست از دریا تعریف شد که حفظ و تامین امنیت خلیج‌فارس و مرزهای آبی آن بر عهده سپاه و فراتر از آن به علاوه دریای خزر بر عهده ارتش گذاشته شد.

بنا بر تفکیک وظایف دو نیروی دریایی سپاه و ارتش،
سپاه پاسداران،با داشتن سامانه‌ها و تجهیزات منحصر به فرد نظیر شناورهای تندرو و موشک‌انداز، سامانه‌های موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین،
مسئول تامین امنیت و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در خلیج‌فارس و تنگه استراتژیک هرمز شد؛
و نیروی دریایی ارتش نیز با در اختیار داشتن شناورهای سنگین، ناوها و ناوشکن‌های موشک‌انداز که برخی از آنها توانایی حمل بالگرد را نیز دارند،
در منطقه دریای عمان و آب‌های آزاد و بین‌المللی به انجام ماموریت می‌پردازد.


نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اتکا به خدا و حفظ و توجه به سه نکته مهم یعنی ایجاد پایگاه‌ها و مناطق دریایی مهم، نیروی‌انسانی توانمند و آموزش دیده و به کارگیری تجهیزات به روز قادر است به هر تهدیدی در آب‌های خلیج‌فارس که از سوی بیگانه تحمیل شود پاسخ کوبنده دهد.
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بازوی دریایی سپاه و مسئول فعلی امنیت منطقه خلیج‌فارس و تنگه استراتژیک هرمز در اوج درگیری‌های دریایی در زمان جنگ تحمیلی متولد شده،
و در همان سال‌های ابتدایی تشکیل خود به صورت مستقیم با نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا درگیر شد.

نیروی دریای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان ابتدای تشکیل تاکید خاصی بر استفاده از قایق‌های تندرو مسلح به عنوان شناورهای اصلی خود تاکید داشت.


سپاه پاسداران به دنبال ساخت یک نیروی دریایی با توان حفظ کنترل ایران بر روی تنگه هرمز است.

متاسفانه بعضی از تحلیل‌گران با مطرح کردن این بحث که آمریکا و متحدانش از برتری در شناورهای سطحی و قدرت هوایی برخوردار هستند،
ارزش چندانی برای نیروی دریایی سپاه قائل نیستند.این بسیار مهم است که نیروی اراده و خلاقیت ایرانیان را فراموش نکرده و توان بالای نیروی دریایی سپاه را در عملیات‌های غیرمتعارف به وسیله ناوگان غیرمعمولش بر علیه اهداف نظامی و غیرنظامی به حساب آوریم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ایجاد پایگاه‌ها و مناطق مهم در جنوب کشور و متمرکز در خلیج‌فارس خود را برای شرایط اضطراری و هر تهاجمی از سوی دشمن آماده کرده است.

سپاه در محدوده تنگه هرمز اقدام به احداث یک ایستگاه بین‌المللی کرد که همه شناورهای عبوری از تنگه هرمز موظف هستند برای ورود به خلیج فارس، خود را به نیروهای ایرانی در این ایستگاه معرفی کنند.


این ایستگاه، تمام ترددها اعم از شناورهای تجاری و نظامی از تنگه هرمز را کنترل می‌کند.

این کنترل‌ها از طریق سیستم‌های شنود، یگان‌های شناوری، رهگیری با هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه‌های راداری اتفاق می‌افتد.

وجود مناطق دریایی، پایگاه‌ها و یگان‌های متعدد با توانمندی‌های بالا و منحصر به فرد موشکی، هوایی و شناوری در ابعاد رزمی و اطلاعاتی، مستلزم فرماندهی واحد این مناطق و پایگاه‌های سپاه بود تا در هنگام نبرد که نیاز به فرماندهی عملیاتی متمرکز است، این سامانه‌ها و تجهیزات به صورت کاملا هماهنگ عمل کنند.

در این راستا فرمانده کل سپاه از تشکیل«قرارگاه دریایی خاتم‌الانبیا ۲» در سپاه برای صیانت از آب‌های خلیج‌فارس و تنگه هرمز خبر داده بود.

در واقع ۲ قرارگاه«خاتم‌الانبیاء ۱»(متعلق به نیروی دریایی ارتش) و «خاتم‌الانبیاء ۲»(متعلق به نیروی دریایی سپاه) برای هماهنگی بیشتر و فرماندهی عملیاتی واحد میان یگان‌های عمل‌کننده این دو نیرو در پهنه آب‌های سرزمینی و بین‌المللی تشکیل شده که اولی در محدوده دریای عمان و آب‌های آزاد و دومی در خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز عمل می‌کند.

البته هر ۲ قرارگاه نیز تحت فرماندهی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص) قرار دارند.
نیروی دریایی سپاه پاسداران چگونه می‌تواند خلیج‌فارس و تنگه هرمز را برای آمریکا جهنم کند؟
Φمناطق نیروی دریایی سپاه پاسدارانΦ
۱-منطقه یکم صاحب‌الزمان(عج) در بندرعباس است و از مهمترین مناطق نیروی دریایی سپاه به شمار می‌رود

۲-منطقه دوم نوح نبی(ع) در بوشهر

۳-منطقه سوم امام‌حسین(ع) در بندر ماهشهر

۴-منطقه چهارم سپاه به نام ثارالله در عسلویه قطب و پایتخت اقتصادی و نفت و گاز خاورمیانه که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

۵-منطقه پنجم امام محمدباقر(ع) در بندر لنگه

در کنار عنصر مهم زیرساختی ایجاد مناطق و پایگاه‌های استراتژیک و حیاتی، سپاه پاسداران مفتخر به حضور نیروی‌انسانی و تفنگداران دریایی آموزش دیده‌ای است که در برابر تهاجم دشمن بهترین واکنش را از آنها شاهد خواهیم بود.

در کنار حضور نیروی‌انسانی که عامل به کارگیری و تحرک تجهیزات نظامی نیروی دریایی سپاه محسوب می‌شوند، سپاه دارای توانایی‌های تجهیزاتی فراوان و به روزی است که به بخشی از آنها اشاره خواهیم کرد:

سپاه پاسداران در عرصه دریا بخش اعظمی از توان خود را بر روی توسعه و افزایش تعدد قایق‌های تندرو گذاشته و در این راستا توانسته است قایق‌هایی را مهندسی معکوس و بومی‌سازی کند که حتی نسبت به نمونه‌های بسیار پیشرفته غربی نیز برتری دارند.

سریع‌ترین شناورهای نظامی جهان در اختیار سپاه پاسداران
/ سرعت شناورهای سریع سپاه ۲ برابر سرعت شناورهای آمریکایی

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قایق‌های تندرویی در اختیار دارد که سریع‌ترین شناور نظامی جهان به شمار می‌رود و سرعت آن دو برابر شناورهای آمریکایی است.

به گفته یک فرمانده آمریکایی"بنابه برخی گزارشات تعداد قایق‌های تندروی ایران به ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ می‌رسد و می‌توان از تمامی آنها در حملات سریع استفاده کرد".

شناورهای تندروی سپاه

۱- قایق تندرو آذرخش: قایق‌های تندرو آذرخش از انواع قایق‌های دو بدنه سبک موشک‌انداز محسوب می‌شوند.

با خصوصیات رادارگریزی به راحتی از دید دشمن پنهان می‌ماند.

امکان مسلح‌سازی آن با رده‌های مختلفی از سلاح‌های سبک ضدکشتی وجود دارد.

این قایق تندرو با طول ۲۳ متری به تیربار ۱۲٫۷ میلیمتری در عقب، توپ ۲۳ میلیمتری تک لول در جلو، راکت‌انداز ۱۰۷ میلیمتری ۱۶ لوله بر بالای کابین و رادار جستجو با حداقل برد ۳۰ کیلومتر در بالای پرتاب‌گر راکت مجهز است.

این قایق تندرو با سرعت ۹۳ کیلومتر بر ساعت دارای برد عملیاتی ۵۰۰ کیلومتر است و این بدان معناست که قادر است ۳۰ درصد ساحل خلیج‌فارس را با حداکثر سرعت خود در زمان کمتر از ۶ ساعت گشت‌زنی کند.

۲- قایق تندرو ذوالفقار: قایق تندرو ذوالفقار به عنوان یک شناور گشت دریایی مطرح بوده و براساس ایده حمله سریع به کشتی‌های دشمن طراحی و مجهز به موشک‌های ضد کشتی میانبرد و سامانه راداری مربوطه است.

ذوالفقار به تیربار ۱۲٫۷ میلیمتری در عقب و جلو، سامانه موشک کوثر با برد ۲۵ کیلومتر و رادار جستجو با حداقل برد ۳۰ کیلومتر مجهز شده است.

این قایق تندرو نسبت به آذرخش دارای برد عملیاتی و سرعت بالاتری است، به طوری که طول آن نیز کاهش پیدا کرده و به لحاظ آیرودینامیکی نیز بهینه شده است.

حداکثر برد عملیاتی و سرعت این قایق موشک‌انداز که کابوسی برای شناورهای دشمن است به ترتیب به ۶۰۰ کیلومتر و ۹۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

۳- قایق تندرو تندر: این قایق تندرو قادر است با سرعت بالای خود موشک‌های کروزی مانند نور را به سوی اهداف شلیک کند.

۴- قایق تندرو تیر: این قایق تندرو پیشرفته قادر است با اژدر و موشک‌های هدایت‌شونده خود اهداف مورد نظر را مورد هدف قرار دهد.

۵- قایق تندرو سراج: شناور سراج ۱ همان مدل مهندسی معکوس شده قایق "بلید رانر" انگلیسی است و براساس اعلام دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، ایران برنامه‌هایی برای رساندن سرعت این قایق به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت را نیز دارد که در این صورت سریع‌ترین شناور سطحی نظامی جهان لقب خواهد گرفت.

بلیدرانر تنها در مسابقات قایق‌رانی شرکت می‌کرد، اما متخصصان صنایع دریایی ایران آن را به شناوری با قابلیت حمل راکت اندازهای دریایی ۱۰۷ میلیمتری ۱۱ لوله‌ای پایدار شده، رادار جست و جوی دریایی با برد حدود ۳۰ کیلومتر و تیربار ۷.۱۲ میلیمتری تبدیل کردند.

این شناور در آینده به پرتابگرهای موشک و اژدر نیز تجهیز شده و به طور گسترده در خدمت واحدهای عملیاتی در تمام آب‌های جنوبی ایران قرار خواهد گرفت.

بیشینه سرعت این قایق بیشتر از ۷۰ نات(بیش از ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت) است.
یک پایگاه انگلیسی: قایق‌های تندروی نظامی ایران تهدیدی جدی برای ناوهای آمریکایی
به نظر می‌رسد ایران گزینه نظامی خطرناک و نوینی در اختیار دارد که آماده نابودی ناوهای آمریکایی در خلیج فارس بوده و مجهز به موشک‌انداز و مسلسل هستند.

یک پایگاه انگلیسی اذعان داشته که قایق‌های تندروی ایران نشانه‌ای از موفقیت بزرگ این کشور در تولید قایق‌های تندروی نظامی بسیار تندرو هستند که تهدیدی جدی برای ناوهای آمریکایی به شمار می‌آیند.

۶- قایق تندرو بی‌سرنشین یا مهدی: شناور تندروی "یامهدی" یک شناور بدون سرنشین پرسرعت، مجهز به حس‌گرهای مختلف و دارای سه مقر پرتاب راکت است.

این شناور با بدنه کامپوزیتی دارای سطح مقطع راداری پایین بوده و می‌تواند به صورت کنترل از راه دور هدایت شود.

قایق "یامهدی" براساس یک قایق سرنشین‌دار دو نفره گشتی ساخته شده و شناوری "اثرسطح" محسوب می‌شود و توان حرکت سریع در دریای مواج را دارد.

شناور "یامهدی" دارای طول ۱۱.۹ متر، عرض ۳.۱ متر و ارتفاع ۱.۵ متر با آبخور ۶۵ سانتی‌متری است.


جرم آن ۵.۸ تن بوده و دارای دو موتور ۶۶۰ اسب بخار است که آن را به سرعت ۵۰ نات برابر ۹۲.۵ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

از این‌رو شناور "یامهدی" تقریبا سرعتی معادل آذرخش و ذوالفقار را داراست، با این تفاوت که این شناور تندرو بدون‌سرنشین و با کنترل از راه دور هدایت می‌شود.

تجهیزات پرنده:

نیروی دریایی سپاه پاسداران در کنار شناورهای تندر دارای تجهیزات نظامی دیگری نیز هست که نمونه آن تجهیزات پرنده است.

سپاه پاسداران با در اختیار داشتن بالگردهای میل-۱۷ قادر است سیستم ترابری خود را بهبود بخشد.

از دیگر تجهیزات پرنده نیروی دریایی سپاه می‌توان به قایق پرنده باور اشاره کرد که تولید آن قدرت بازدارندگی نیروی دریایی سپاه را بسیار افزایش داد.

قایق پرنده باور: سرعت قایق پرنده باور ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت(۱۰۰ گره) تا بیش از ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت بوده و ارتفاع پروازی معمول آن یک تا ۵ متر و تا سقف چند ده متر عنوان شده است.


"باور" یک پرنده رادارگریز است و خاصیت رادارگریزی این توانایی را به باور می‌دهد که با خیال آسوده مسافت زیادی را تا نزدیک هدف طی کند.

این پرنده می‌تواند تمامی شناورهای تندرو را در اختفای کامل راداری منهدم کند و یک تهدید جدی برای ناوهای آمریکا محسوب می‌شود.
موشک ضدکشتی:

نیروی دریایی سپاه در کنار تجهیزات نام برده مجهز به انواع موشک‌ها و بمب‌های ضدکشتی است که از آنها در برابر ناوها و به منظور پشتیبانی از قایق‌های تندرو و پرنده‌های تهاجمی خود به کار خواهد گرفت.

موشک‌های کروز کوثر، نور و قادر که به تفصیل در گزارش‌های پیشین به ویژگی‌های آنها اشاره شد در اختیار نیروی دریایی سپاه است تا این نیروی توانمند از راهبرد سه‌گانه قایق‌های تندرو، پرنده‌های تهاجمی و موشک‌های ضدکشتی علیه دشمن استفاده کنند.
....کروزهای ضدکشتی نام برده دارای بردی هستند که تقریبا کل عرض خلیج‌فارس را پوشش می‌دهد و در واقع این‌گونه می‌توان مطرح کرد که این موشک‌های ضدکشتی برای شکار تمام اهداف در کل سطح خلیج‌فارس به کار گرفته می‌شوند.

درکنار موشک‌های کروز فوق می‌توان به دست پرتوان سپاه از ساحل برای ضربه زدن به ناوها و کشتی‌های دشمن اشاره کرد که جملگی در موشک بالستیک سوخت جامد "خلیج فارس" نهفته‌اند.
این موشک ضدکشتی با دقتی زیر ۱۰ متر و با کلاهک ۶۵۰ کیلوگرمی خود قادر است شناورهای سنگین دشمن را به اعماق خلیج‌فارس روانه کند.

باید خاطرنشان کرد در کنار شناورها و تجهیزات سطحی و موشک‌های مدرن ضدکشتی، سپاه پاسداران زیرسطحی‌های کوچکی متناسب با عمق کم خلیج‌فارس در اختیار دارد که البته قادر به مین‌ریزی دریایی و پرتاب اژدر هستند و از این‌رو زیرسطحی‌های دشمن قادر به فعالیت گسترده در خلیج‌فارس نخواهند بود.

در کنار مطالب مطرح شده باید به این نکته نیز اشاره کرد که خلیج‌فارس کم عمق است و عرض آن نیز محدود است و به طور کلی تمام پهنه و عمق این خلیج در اختیار و تیررس کامل نیروی دریایی سپاه است.

ضمن اینکه:
ناوهای آمریکایی و ناوهای غول پیکر هواپیمابر این کشور در صورت درگیری با نیروی دریایی سپاه دارای کمترین شانس برای بقا خواهند بود؛
زیرا در کنار تجهیزات و تسلیحات مرگبار نیروی دریایی سپاه،
خلیج‌فارس نیز قدرت مانور را از آنها خواهد گرفت،
و در این صورت جان هزاران سرباز آمریکایی که تنها در یک ناو هواپیمابر هستند به خطر خواهد افتاد.


♦♦♦http://www.598.ir/

نظرات (۲)

۰۹ شهریور ۹۴ ، ۱۹:۳۶ یاور گلدوز مطلق
سلام مومن
یک ساعتی هست که دارم وبلاگتان را میخوانم.
خیلی از نظر مشی فکری به هم نزدیک هستیم.

این مطلب که دارم برایش لینک میگذارم هم خیلی جالب بود.
این قسمت از امکانات ندسا که معرفی شده، خودتان دیگر استاد هستید و میدانید که بخش کمی از امکانات مواجه‌ی سپاه دلاور ما با دشمن است.
بنده روزی که موشک بالستیک را به دهانه اقیانوس هند شلیک کردیم در یک فروم گفتم «در نبرد عرصه دریایی» داریم از لاک دفاعی خارج میشویم و از این به بعد ما هستیم که تایین کننده شرایط نبرد خواهیم بود. همان موقع خیلی‌ها مسخره کردند. اما بعد با هرمز 1-2 و موشک‌های کروز جدید همان‌ها هم کم کم دارند متوجه می‌شوند که چه قدرتی داریم.
این قایق‌های ندسا بود «الان حضور ذهن ندارم» که میتوانست تا دو متر زیر آب حرکت کند. همراه با چاینا کت خریده بودیم. هر چه فکر میکنم اسمش را یادم نمیاید. اینها در روز واقعه حرف زیآدی برای گفتن خواهند داشت و انشاالله دست دشمن زبون را قطع خواهند کرد. «شاهدم، کلیپی است که اخیرن در روز صنعت دفاعی پخش شد» و پرده از راز موشک جدید ما برداشت.
در پناه حضرت ابوتراب باشید
پاسخ:
سلام وسپاس ازحضورپرمهرتان،

بانظرشماموافقم.
به تحلیل بعضی مراکز،سیاست ایران درتبلیغات نظامی،براساس "اغراق وابهام"است.
واین سیاست تاکنون دشمن رادر" بهت وتحیر"فروبرده است.
خصوصیت اصلی واستراتژی آمریکا ،درجنگ های معاصر،این است که "واردمیدانی نمی شودمگرآنکه بداند"مشخصا"باچه چیزی روبروخواهدشدوسرانجام جنگ"حتما" باپیروزی آنها رقم بخورد".
درهمین راستا،آمریکایی ها بارهادرمراکز استراتژیک خوداعلام کرده اندکه نمی داننددرصورت حمله به ایران،"دقـیـقـا"باچه چیزی مواجه خواهندشد،
وبه این نتیجه رسیده  اندکه "حمله" به ایران -حتی به طورمحدود-درحکم "بازی با آتش" خواهدبود.
شروعش باآنهاست،ولی پایانش دست ایرانی هاست.
واین یعنی"ابتکارعمل"دردست ایرانی هاست . .
گرچه ادوات وتسلیحات درمیدان جنگ بسیارمهم است،
امـا،درعرصه ی نظامی،اتخاذ"راهبرد"مناسب،"پیروزمیدان" رامشخص می کند.
همچون صفحه ی شطرنج،گاهی بادوسه حرکت ساده،رقیب باتمام مهره های ریزودرشت خود،کیش ومات می شود.
درقرآن،دواستراتژی کارآمدنظامی توصیه شده:
.
اول:واعـدوالهـم مااستطعتـم مـن قـوه-
تامی توانیدبرعلیه دشمن،نیرووامکانات وتسلیحات فراهم کنید.

دوم:کـم مـن فئـة قلیلـة غلبـت فئـة کثیـرة-
چه بساگروهی اندک شماربرگروه پرشماری،چیره گشتند.
.
واین یعنی "ظواهرتبلیغات" دشمن و"انعکاس" تعدادوانواع ادوات وجنگ افزارهای دشمن،"تعیین کننده ی شرایط" و"پیش برنده معادلات" نیست.
.
.
ازحضورپرمهرتان سپاسگذارم،
بنده چندماهی هست که مطالب وبلاگ خوب شما رامطالعه می کنم،
وامیدوارم درمسیرحق پاینده باشیدواستوار . .


سلام وسپاس از شما برای نمایش این همه اقتدارجوانان ایرانی. دولت آمریکا میداند درگیری با ایران درخلیج فارس جز پشیمانی نتیجه ای ندارد. ولی امیدوارم که مشکلات بدون جنگ حل شود. ازجنگ بیزارم. 
پاسخ:
سلام،
تشکرازاظهارلطفتان،
.
آمریکایی هادرهیچ کدام از جنگ هایی که درزمان معاصرآغازکرده است،"پـیـروز"نبوده وبه اهدافش نرسیده است.
جنگ 20ساله باویتنام،جنگ خلیج فارس اول ودوم،حمله به عراق،حمله به افغانستان،حمایت ازصدام درجنگ تحمیلی علیه ایران،ائتلاف علیه لیبی،و . .نمونه هایی ازاین عدم توفیق های آمریکایی هاست.
آمریکایی هابا جمع آوری اطلاعات وداده های مراکزجاسوسی ونیزپردازش لحظه به لحظه توسط اندیشکده ها ومراکزاستراتژیک،به این نتیجه رسیده اندکه:
اولا امکان حمله به ایران وجودندارد،
ثانیا درصورت حمله،تمام مردم،نیروهای مسلح،رهبری ومسئولان ایرانی،دریک صف واحدوجبهه ای منسجم،ازسرزمین خوددفاع خواهندکرد.
ازسوی دیگربه دلیل اتخاذسیاست "ابهام واغراق"ازسوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،آنها دقیقانمی داننددرصورت حمله،دقیقاباچه چیزی مواجه خواهندشد؛
وسپاه پاسداران وسایرنیروهای مسلح ایران،چه "بـرگ های برنـده"ای رادرجهت مقابله ومبارزه بانیروها ومنافع راهبردی ایالات متحده ی آمریکاوسایرمتحدانش،"رو"خواهدکرد.
آمریکایی ها براثرتجربه،فهمیده اندکه نبایدبا"آتــش" بازی کرد.
"جنگ های نیابتی"،نتیجه این تفکراست،که آمریکاازگروه های تروریستی ودولت های همسو،حمایت های گوناگون اطلاعاتی-پشتیبانی-سیاسی ورسانه ای نموده و"خود"راازامواج انتقادات واعتراضات افکارعمومی وبدنامی درعرصه بین الملی،دورنگه دارد.
آمریکایی هابه این نتیجه رسیده اندکه سخنان "رهبری"ایران رابسیارجدی بگیرند.وروی تک تک جملات ایشان،"حساب ویژه ای"بازنمایند.
ایران،کشتی باثباتی است که تحت تدابیـررهبرش،درمیانه ی دریایی ازجنگ ودرگیری وبحران های منطقه ای،باآرامش وطمانینه،به سوی اهداف خودوساحل امن پیشرفت وعدالت ورفاه،حرکت می کند.
.
مشکلات کشورهم فقط با"عمل"به رهنمودهای رهبری،اعتمادبه نخبگان علمی وکارشناسان داخلی،مشارکت مردم وجوانان،دوری مسئولان ازبازی های سیاسی وجناحی وباندی وپرهیزازحاشیه سازی ها،حفظ اتحادوانسجام،و. .حل خواهدشد.
.
همه ی ماازجنگ بیزاریم،وازبه وجودآمدن شرایط جنگی،استقبال نمی کنیم؛
وبه فرموده امام خمینی رحمة الله علیه:
"مااهل "تـجاوز"نبوده ونیستیم،لکن اگـرکسی"تـعـــدّی"بکند،دهان اورا"خُــرد"خواهیم کرد . .
.
بازهم ازحضورباصفایتان سپاسگذارم . .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">