‌‌مهــرجــــان

اللهـم صل علی محمـدوآل محمـد وعجل فـرجـهــم . .
‌‌مهــرجــــان

عـلم و عمـل، دو گوهـرند و انسـان‌ساز..
ما کاری مهم‌تر از «خودسـازی» نَداریم؛
ما «اَبـد» در پیش داریم،
وَ هستیم که هستیم که هستیم...
-------------------------------------------------
ما از چهار هوّیـت وجودی‌ِ‌ خود دفاع می‌کنیم:
1- هویّـت انسـانی
2- هویّـت مـلّــی(ایرانی بودن)
3- هویّـت دیـنــی(اسلامی بودن)
4- هویّـت انقـلابی

 


محورهای اظهارات حسین شریعتمداری،مدیرمسؤل کیهان،در همایش "اصحاب حق" در دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی مشهد به شرح ذیل است:

-درگیری آمریکا و روسیه، درگیری بعد از موجویت آنهاست، آن‌ها موجویت یکدیگر را پذیرفته‌اند. .
درگیری آنها بعد از موجودیت است اما درگیری ما با نظام سلطه درگیری ماهوی است. موجودیت نظام سلطه با ما در تعارض است، شاید میدان‌های درگیری عوض شده است اما دعوا پابرجاست.

-کسانی که این روزها را بحرانی می‌دانند تاکنون بحران را ندیده‌اند. امام خمینی(ره) فرمودند اگر اتفاقی نیافتاده چرا سر و صدا می‌کنید. همه هیاهوهای دشمن برای این است که ما قدر گوهر ناب خود را نمی‌دانیم.

-"کوهن" می‌گوید ما در آستانه هزاره سوم شاهد تولد قطب قدرتمند اسلام هستیم.

-وظیفه حزب‌الله است که موجودیت خود را فریاد بزند. وقتی شما پرچم خود را بلند می‌کنید خیلی‌ها زیر آن می‌آیند، نگذارید پرچم دست کسانی بیفتد که شرایط واقعی را جور دیگر نشان می‌دهند.

-به منافقینی که بعد از مرصاد دستگیر می‌شدند گفتیم شما چطور فکر می‌کردید که به راحتی می‌توانید وارد کشور شوید، آنها می‌گفتند به ما گفته شده به محض ورود به کشور، همه با شما هستند.
اگر پرچم خود را بالا ببرید این اتفاق می‌افتد که افراد چنین فکری نمی‌کنند.

-یکی از ضروری‌ترین گام‌ها این است که نگذارید صحنه خالی بماند، حزب الله هوشیار است وگرنه دشمن خواب‌های زیادی دیده است.

-دشمن زرنگ شده است می‌گوید برد-برد، برد-برد با کی؟ سوال این است. اکنون جنگ، جنگ تابلوها است. آیا باید با کسانی‌که از ملت ایران دزدی کرده‌اند معامله برد-برد کنیم؟
مبادا زیر تابلو برد- برد دشمن تبدیل به رقیب و رقیب را تبدیل به شریک کنند.

-دشمن دارد از دارایی خود ما علیه خود ما استفاده می‌کند. دولت بخشی از نظام است نه کل نظام، البته همه قوه‌ها همین‌گونه هستند. ما در جایگاه رفیعی هستیم، بحران هم نیست اما باید به شدت مراقب بود.

-رخنه در بی‌خبری و تنبلی ما شکل می‌گیرد. فرزند انقلاب خیانت نمی‌کند اما ممکن است که او را فریب دهند.

-نگاه افراد اصلی با نگاه نظام در مسئله فرهنگ متفاوت است. وقتی می‌بینیم که فردی اشتباه را تکرار کرد، خطا اتفاق نیفتاده بلکه خبط کرده است.

-جرایم فتنه‌گران مشهود است و واقعا وطن‌فروش هستند. سران فتنه واقعا وطن فروشی کردند و هنوز هم حاضر به مرزبندی نیستند.

-برخی افراد از نجابت حزب‌الله سوء استفاده می‌کنند اما بدانند که حزب‌الله روز حادثه در صحنه است.

-آقای خاتمی در سال آخر دوره مسئولیت خود گفت: باید بنشینیم و اصلاحات را تعریف کنیم.

-در اسلام اعتدال و میانه‌روی سفارش شده اما دقت کنید که شما نمی توانید از احکام اسلام عدول کنید چون احکام اسلام به صورت یک مجموعه خودش نماد اعتدال است.

-جریانی که خیلی عجله دارد یقینا عمر خود را کوتاه می‌داند، اینکه در دانشگاه ها دارند به سرعت مدیر عوض می کنند به خاطر این است که می‌دانند زیر پایشان خالی است و عمر کوتاهی دارند.

-زیر پای حریف خالی است. یکی از حرکاتی که اینها دنبال می کنند این است که به برخی افراد نزدیک اصولگرایی نزدیک می شوند.

-برخی عمدا بر اصولگرایی و اصلاح‌طلبی دامن می زنند تا بگویند در این وسط چیزی است به نام اعتدال.

-آقای هاشمی مادامی عزیزند که در مسیر تعریف شده انقلاب باشند.

-هر زمان می خواست مذاکره شود رهبر معظم انقلاب در مورد مرز بندی با آمریکا صحبت می‌کردند اما در آخرین دور ایشان به بازدید مراکز نظامی و خصوصا موشک‌ها رفتند، ایشان می‌خواستند یک پیام را منتقل کنند.. حسین شریعتمداری ظهردوم خرداد93،در دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی مشهد، اظهار کرد:

نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب یادآور شده‌اند بدین معنی است که اگر کسی این نقشه را در اختیار داشته باشد حتی در آخرین ساعات شب عاشورا هم می‌تواند به اردوگاه امام حسین(ع) ملحق شود، ما باید تصویری مناسب از نقطه ظهور و مختصات آن به دست بیاوریم.

وی افزود: اگر ندانیم که کجا هستیم و به کدام مسیر می‌رویم دیگر نمی‌توانیم ببینیم که دشمن در کجای کار قرار گرفته است.
شریعتمداری بیان کرد: تمام هیاهوی دشمن بر این است که گوهر نابی را که همان جایگاه رفیع ما میان کشورهای جهان است قدر ندانیم و آن را پایمال کند.
مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: درگیری آمریکا و روسیه، درگیری بعد از موجودیت آنهاست، آنها موجودیت یکدیگر را پذیرفته‌اند ولی درگیری ما با نظام سلطه درگیری ماهوی است و بدین معنی است که موجودیت نظام سلطه با ما در تعارض  است، که ممکن است میدان‌های درگیری عوض شده باشد اما دعوا و درگیری همچنان پابرجاست.
وی خاطرنشان کرد:
باید بدانیم که در کجای میدان ایستاده‌ایم و باید حضور خود را فریاد بزنیم و حزب‌الله هم وظیفه دارد این عمل را انجام دهد، به‌طور قطع بلند شدن پرچم ندای حق منجر به این می‌شود که عده زیادی که جرئت فریاد زدن را از خود سلب می‌کنند به زیر این پرچم رهنمون شوند، نباید گذاشت که این پرچم در دست کسانی قرار گیرد که چهره دیگری از شرایط را نشان دهند.
مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد:
مسئله برد ــ برد یعنی چه؟
این جنگ، جنگ تابلوها است، آیا باید با کسانی‌ که از ملت ایران دزدی کرده‌اند معامله برد ــ برد کنیم؟ مبادا زیر تابلو برد ــ برد دشمن تبدیل به رقیب و رقیب را به شریک تبدیل کنند، این تابلو را باید تا آخرین لحظات بالا نگه داشت.
شریعتمداری تأکید کرد: دشمن دارد از دارایی خود ما علیه خودمان استفاده می‌کند. دولت بخشی از نظام است نه کل نظام، البته همه قوه‌ها همین‌گونه هستند. ما در جایگاه رفیعی هستیم، بحرانی در کشور وجود ندارد ولی باید به‌شدت مراقب بود چرا که رخنه‌ای که رهبر معظم انقلاب یادآور شدند می‌تواند از بی‌خبری و یا تنبلی ما روی دهد،‌ عده‌ای می‌گویند که جنگ تمام شده است ولی این غلط است چراکه جنگ همچنان ادامه دارد.
وی گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ما از فرزندان همین انقلاب هستند و به‌طور قطع خیانت نمی‌کنند اما ممکن است که آنها را فریب دهند که یکی از این فریب‌ها و عدم صداقت تیم ما را می‌توان در مکالمه تلفنی روحانی با اوباما و یا مذاکرات طولانی‌مدت ظریف با جان کری دید.
مدیر مسئول روزنامه کیهان در رابطه با فراخوان کشف حجاب سراسری در تاریخ یکم تیر ماه اظهار کرد:
دشمن می‌خواهد این موضوع را بزرگ جلوه دهد که بلافاصله توانست کمپین‌های مختلفی را در این زمینه راه‌اندازی کند، این اعمال ادعایی بیش نیست، نگاه افراد اصلی با نگاه نظام در مسئله فرهنگ تفاوت دارد ولی وقتی می‌بینیم که فردی اشتباه را تکرار کرد، دیگر خطا اتفاق نیفتاده بلکه خبط کرده است.
وی بیان کرد:
اصحاب فتنه باید مرزبندی خود را مشخص کنند،
فتنه‌گران و سران فتنه وطن‌فروشانی بیش نبودند و هنوز هم شاهد هستیم که دست از نظر خود نکشیده‌اند و هنوز هم تصور می‌کنند معبری برای سوء استفاده از منابع باز است،
ولی باید این را دانست که سوء استفاده از حزب‌الله امکان پذیر نیست و آنها روز حادثه در صحنه حاضر و شاهد هستند.
آموزه‌های اسلام خود عین اعتدال است:
شریعتمداری گفت:
اعتدال را قبول داریم ولی خاتمی در سال آخر دوران رئیس جمهوری خود این مسئله را بیان کرد که باید اصلاحات را تعریف کنیم، حال این سؤال پیش می‌آید که آن هشت سال پس چه عملی انجام می‌دادید؟!
وی افزود: آموزه‌های اسلام خود عین اعتدال است چون در اسلام روح میانه‌روی و اعتدال وجود دارد.
مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: جریانی که خیلی عجله دارد یقیناً عمر خود را کوتاه می‌داند، اینکه در دانشگاه‌ها دارند به‌سرعت مدیر عوض می‌کنند به‌خاطر این است که می‌دانند زیر پایشان خالی است و عمر کوتاهی دارند، به‌طور قطع اگر از الآن هوشیار باشیم می‌توانیم حریف را بسوزانیم.
شریعتمداری تصریح کرد:
برخی عمداً بر اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی دامن می‌زنند تا بگویند در این وسط چیزی به‌نام اعتدال وجود دارد، گاهی اوقات نام‌بردن جریان چپی و راستی بسیار ناگوار جلوه می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: اگر تبعیت در کشور از ولی فقیه وجود نداشته باشد به‌طور قطع نسب‌ها و مقام‌ها هم بی‌ارزش جلوه می‌کند،
آقای هاشمی زمانی عزیز هستند که در مسیر انقلاب قدم بردارند.
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: اصلاح‌طلبان و کارگزاران بدون بلیت سوار قطار اعتدال شده‌اند، آنها می‌خواهند روحانی را که عقبه منسجمی از خود ندارد به نام خود مصادره کنند بنابراین این میدان نمی‌تواند آرام باشد چراکه در زیر این پست‌ها و مقام‌ها امواج در رفت و آمد هستند.
شریعتمداری تأکید کرد:
اصلی‌ترین معیار و ملاک در دست ما ملاک وجودی ولی امرمان است، به‌طور قطع اگر ایشان نبودند این انقلاب و نظام از دست می‌رفت و بدون شک ملاک همه ما ایشان هستند و باید یادآور شد که به هرکس به‌اندازه‌ای بها و احترام قائل می‌شویم که از ارزش‌ها و ملاک‌های ایشان پیروی کند.

www.tasnimnews.com