مهـــرجــــان

اللهـم صل علی محمـدوآل محمـد وعجل فـرجـهــم . .
مهـــرجــــان

عـلم و عمـل،دو گوهـرند و انسـان‌ساز..
ماکاری مهم‌تر از "خودسـازی" نَداریم؛
ما"اَبـد"درپیش داریم،
وَ هستیم که هستیم که هستیم...

محبوب ترين مطالب

منتظر "خطـای" رژیم صهیونیستی هستیم . .

سه شنبه, ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۱:۲۶ ب.ظ


منتظر خطای رژیم صهیونیستی هستیم تا هر چه زودتر فرمایش رهبری را عملی کنیم/ ارتقاء برد و دقت پهپادهای نزاجافرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: رژیم صهیونیستی اگر حرکتی بکند، با موشک‌های دوربُرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان خواهیم داد و شاید زودتر از آن 25 سالی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، موجودیت خارجی آن از بین برود.


امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان،در برنامه «من طهران» شبکه خبری العالم، در پاسخ به این سؤال که آیا تهدید عمده و جدی (علیه ایران) وجود دارد، گفت:

نزدیک‌ترین تهدیدی که در کنار جمهوری اسلامی ایران است، گروهک‌های تروریستی و تکفیری است.

وی افزود: راهبرد آمریکا استفاده از این گروهک‌های تروریستی و تکفیری است، چون آمریکایی ها جنگ سخت را تجربه کرده‌اند؛ حضور آن‌ها در منطقه پس از حادثه 1991 حضور سختی بود؛

یعنی بنا بود که به ایران حمله کنند؛ ولی سیزده 14 سال متوقف شدند و دیدیدند که نمی‌توانند موفق شوند؛ لذا راهبرد خود را عوض کردند؛ چون در جنگ سخت شکست خورده بودند.

فرمانده نزاجا تأکید کرد: آمریکایی‌ها در جنگ نیمه‌سخت یعنی جنگ اقتصادی هم شکست خورده‌اند. آن‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحریم‌ها را وضع کردند و پس از روی کارآمدن اوباما که حلقه تحریم‌ها را تنگ‌تر کرد و این تحریم‌ها «فلج‌کننده» نام گرفت، احساس کردند که ما دستان خود را به نشانه تسلیم بالا خواهیم برد؛ ولی ملت ما شکوفا شد و توانست خود را پیدا کند.

* آمریکا از گروهک‌های تروریستی استفاده می‌کند

امیر پوردستان گفت: راهبرد امروز آمریکایی ها بهره گیری از گروهک های تروریستی و تکفیری است و از این گروهک ها هم استفاده سخت می کند و هم استفاده نرم یعنی می خواهد که چهره اسلام را تخریب کند. نزدیک‌ترین تهدید برای ما این گروهک‌های تروریستی و تکفیری است.

* هیچ‌گاه شروع کننده جنگ نخواهیم بود

وی تأکید کرد: ولی این به معنای آن نیست که ما تهدیدهای آمریکا را فراموش کرده ایم بلکه ما همیشه مراقب هستیم و تحرکات را رصد می‌کنیم؛ ولی هیچ‌گاه شروع کننده جنگ نخواهیم بود ولی اگر طرف مقابل تهدید کند و تهدیدش را عملی کند، هم طرف مقابل و هم منافعش را در منطقه و جهان هدف قرار خواهیم داد.

* اسرائیل شاید زودتر از 25 سال بین برود

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی نیز گفت:

اسرائیل هم اگر حرکتی بکند، با موشک‌های دوربُرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان خواهیم داد و شاید زودتر از آن 25 سالی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، موجودیت خارجی اسرائیل از بین برود و ما علاقه‌مند هستیم که اسرائیل حرکتی بکند تا ما هر چه زودتر فرمایش مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانیم.


امیر پوردستان همچنین با تسلیت جان باختن زوار ایرانی در عربستان، ابراز امیدواری کرد که دیگر چنین رویدادهایی در آینده تکرار نشود.
 
* لحن مسؤولان آمریکایی تغییری نکرده است

وی درباره مرحله پس از توافق اتمی و ویژگی تهدیدها و چالش های این دوره گفت: جمهوری اسلامی ایران در خصوص توافق هسته ای حسن نیت خود را نشان داد؛

با توجه به تدبیر فرماندهی معظم کل قوا که فرمودند این کار انجام شود و هدایت ها و کنترل‌هایی که معظم له داشتند سبب شد توافق امضا شود، اما پس از امضای توافق شاهدیم لحن و ادبیات مسؤولین آمریکایی متاسفانه تغییری پیدا نکرده و در سخنرانی‌ها و تریبون هایشان مرتبا جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش  تأکید کرد: به نظر من این مسیر که آمریکایی‌ها انتخاب کردند مسیر خوبی نیست، و سوء ظن‌هایی را که ما از سال‌های گذشته به‌ویژه 1332 نسبت به آمریکایی‌ها داریم بیشتر تشدید می‌کند.

امیر پوردستان ادامه داد: آنان اگر به دنبال فضای جدیدتری هستند، باید ادبیات و همچنین رفتارشان را عوض کنند، ما شاهدیم پس از توافق مانند گذشته همان حرف‌ها را می‌زنند و این سبب می‌شود ارتباط‌ها نه‌تنها نزدیک نشود بلکه افتراق بیشتری پیدا کند.

وی اظهار داشت: در صحنه میدانی نیز مانند سابق شاهد شیطنت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای منطقه در سوریه و عراق هستیم.

* قدرت‌نمایی نیروی زمینی، داعش را در سعدیه متوقف کرد

فرمانده نزاجا  در خصوص چالش حضور داعش در مرزهای غربی، گفت:

سال گذشته عناصر داعش در مدت زمان کوتاهی از استان الانبار خود را به استان دیالی رساندند؛ یعنی نزدیک نفت‌شهر،  سومار و قصر شیرین. آنان سعدیه و جلولاء (در استان دیالی) را تصرف کردند و قدم بعدی آنان خانقین و 12 کیلومتری مرزهای جمهوری اسلامی ایران بود.

امیر پوردستان افزود: در همین راستا نیروی زمینی بسیار سریع وارد شد و نیروهای پوشش در مرزها را تقویت کرد.

ما در آن زمان اعلام کردیم که یک خط قرمز 40 کیلومتری آن سوی مرزها کشیدیم و اگر نیرویی بخواهد از آن عبور کند با تهدیدات و ضربه قاطع ما روبرو خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:

این قدرت نمایی که نیروی زمینی از خود نشان داد، سبب شد که داعش نتواند از سعدیه حرکتی به جلو داشته باشد، ضمن اینکه این حرکت همزمان شد با فرمان تشکیل بسیج در داخل ملت عراق توسط علمای اهل سنت و همچنین شیعه، و مردم وارد شدند، داعشی ها عقب رانده شدند.

* داعش از مرز 40 کیلومتری عبور کند پاسخ می‌گیرد

فرمانده نزاجا ادامه داد:

این زمان سپری شد، اما هنوز ما رد پای داعش را در استان دیالی می دانیم و می‌بینیم، هنوز عناصری هوادار داعش هستند و از داعش حقوق می گیرند. ماه گذشته شاهد بودیم ارتش عراق با کمک حشد الشعبی و اکراد عملیاتی را آغاز کردند و ضربه قاطع و سنگینی را به وابستگان داعش در استان دیالی وارد کردند، اما هنوز با توجه به اشراف اطلاعاتی که داریم آنان را دنبال می‌کنیم و به صورت متفرق در استان دیالی حضور دارند؛ ضمن آنکه بخش هایی از داعش نیز در افغانستان و شمال آن شناسایی کردیم.

این مقام ارشد نظامی خاطرنشان کرد: ما از طریق عناصر اطلاعاتی و از طریق سیستم ها و تجهیزات اطلاعاتی اشراف اطلاعاتی کامل داریم، به همین دلیل هر موقع داعش بخواهد از مرز 40 کیلومتری عبور کند قطعا پاسخ کوبنده را به آنان خواهیم داد.
 
* نیروهای مسلح از اتحاد، انسجام و همدلی خاصی برخوردارند

امیر پوردستان با بیان این که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از اتحاد، انسجام و همدلی خاصی برخوردارند، خاطرنشان کرد: امروز، مانند سال های دفاع مقدس، ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی، در کنار یکدیگر انجام وظیفه می کنند و خونشان با یکدیگر ممزوج است.

وی دربارۀ علتِ اصلی وحدت رویۀ همه نیروهای مسلح در ایران نیز تصریح کرد:

رهبریِ واحدِ نیروهای مسلح در ایران، سبب وحدت رویه در میان آن ها شده است. یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران که سبب این همه خیرات و برکات شده است؛

رهبری هوشمند، خردمند و دشمن‌شناس است که در مقاطع بسیار حساس، ترفندهای دشمن را برای مردم رو می کند و مردم را متناسب با تهدیدهای دشمن، آرایش می دهد و سامان دهی و تجهیز می کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود:

بحمد الله، این وحدت و انسجام و رهبری هوشمند و ملت ولایمتدار سبب شده است که نظام جمهوری اسلامی ایران از استحکام بسیار خوبی برخوردار باشد و در جایگاهی قرار بگیرد که اگر ملت های مسلمان به کمکی نیاز داشته باشند و درخواستی بکنند؛ جمهوری اسلامی بتواند به آنان کمک و امدادرسانی کند.

* جهت ارتقای توان دفاعی از هر امکانی در دنیا استفاده می‌کنیم

سرتیپ پوردستان دربارۀ راهبردِ رونمایی از دستاوردهای دفاعی جمهوری اسلامی اظهار داشت:

دستاوردهایی که توسط نیروهای مسلح رونمایی می شود و به یگان ها تحویل داده می شود، متناسب با تهدیدات است. مقام معظم رهبری راهبردی را به ما امر فرموده اند "به جنگ هایی که در اطرافتان اتفاق می افتد، به دیدۀ یک رزمایش بنگرید و از آن بهره بگیرید."

جنگ اول و دوم خلیج فارس، جنگ افغانستان و حضور گروه های تروریستی طالبان، القاعده، داعش و النصره همه تجربه هایی بودند که ما با تحلیلِ فضای آن ها، ظرفیت دفاعی متناسب را در خودمان ایجاد کنیم. ما هم به لحاظ نرم افزاری کار کردیم و آیین نامه هایی مناسب در این مجال تدوین کردیم و هم به لحاظ سخت افزاری، تجهیزاتی را آماده کردیم و بخشی از آن را هم در حضور شما (رسانه ها) به یگان تحویل داده شد.

به عنوان مثال، توپخانه هایی که ما امروز آماده کردیم، متناسب با این فضا در نظر گرفته شده اند و تحرک یگان را بالا می برند؛ برخی دیگر از سلاح ها، کمپوزیتی و یک بار مصرف هستند، شماری دیگر سلاح های تک تیرانداز هستند و همچنین موشک های ضد زره همه برای بالا بردن آمادگی جهت جنگ با گروه های تروریستی و تکفیری و نیابتی در نظر گرفته شده اند.

وی افزود: این ظرفیت، بحمد الله هم به لحاظ نیروی انسانی و هم به لحاظ تجهیزات فنی در کشور هم وجود داشته و هم ارتقا یافته و فاصلۀ ایده تا محصول، بسیار کوتاه شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش  در پاسخ به این سوال که با برچیدن شدنِ تحریم ها بعد از توافق، آیا ایران برای وارد کردن سلاح از کشورهای دوست نظیر روسیه، برنامه ای دارد؛ گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای توان دفاعی خود، از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنند. یعنی ما برای این که ظرفیت و توان دفاعی خود را بالا ببریم، از هر امکانی که در دنیا وجود داشته باشد استفاده خواهیم کرد.

* دکترین نیروهای مسلح، دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی است

امیر پوردستان افزود:

البته این ارتقای توان دفاعی برای تهاجم نیست؛ زیرا دکترین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی است. ما اصلا قصد تعدی و تجاوز به کشورهای دیگر را نداریم و اگر خودمان را آماده می کنیم، فقط به منظور حفظ آمادگی برای بازدارندگی است؛ تا کشورهای دیگر طمع حمله به خاک کشور ما را نداشته باشند.

تجاوز به خاک عراق و سوریه به خاطر ضعفی صورت می گیرد که این کشورها در نیروهای مسلح خود دارند.

وی تصریح کرد:

جمهوری اسلامی ایران، به جز سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی که به تدبیر مقام معظم رهبری در راهبرد دفاعی ایران جایی ندارد، از هر سلاح دیگر برای بالابردن آمادگی دفاعی استفاده خواهد کرد.

* توافق هسته ای ارتباط خاصی با حرکت‌های آموزشی و نظامی ما ندارد

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد:

توافق هسته ای ارتباط خاصی با حرکت های آموزشی و نظامی ما ندارد و ما رزمایشی را در شرق کشور برگزار خواهیم کرد و رزمایش های تخصصی را نیز از جمله رزمایش مهندسی و جنگ الکترونیک پیش بینی کرده ایم و تلاش می کنیم که براساس دکترین دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران قابلیت های خود را بالا ببریم ما همیشه تلاش می کنیم که سلاح هایمان همیشه روغنکاری شده و آماده باشد و مهمات مان دم دست باشد تا خیال خام تعدی و تجاوز را از غیر بگیریم.

امیر پوردستان در پاسخ به سؤالی درباره بحران و نا امنی درکشورهای همسایه گفت:

تهدید داعش مانند یک توفان است که ناگهان می آید و منطقه رابه هم می زند؛ ولی عمرش کوتاه است و همیشه نمی تواند باقی بماند و فتنه هم همینگونه است، و پس از غبار آلود کردن محیط می رود.

* داعش ضعیف شده است

وی افزود: ما اگر داعش را در مقایسه با گذشته بررسی کنیم، می فهمیم که این گروه تروریستی در حال تحلیل رفتن است و کشورهایی که این گروه تکفیری را برای نیل به اهداف خود تشکیل دادند، می بینند که به اهداف خود دست نیافته اند؛ به نحوی که همچون قبل از این گروه تروریستی و تکفیری حمایت و پشتیبانی نمی کنند و ما در آینده شاهد اضمحلال داعش هم در عراق و هم در سوریه خواهیم بود.

* حمله به یمن یک اشتباه فاحش بود

فرمانده نزاجا افزود: من بار دیگر به عربستان توصیه می کنم که از حمله به یمن دست بردارند و خود آل سعود می داند که حمله به یمن یک اشتباه فاحش بود و اشتباه بزرگتر عربستانی ها ورود به یمن بود زیرا نیروهای خود را در برابر گلوله ها و موشک های سربازان یمنی قرار داده اند، سربازانی که بسیار زبده، آماده و جنگ دیده هستند و یقینا عربستان در یمن متحمل تلفات و ضایعات بیشتری خواهد شد و مانند فرد گرفتار در باتلاق است که هر چقدر بیشتر دست و پا بزند، بیشتر در باتلاق فرو خواهد رفت و من باز از عربستان می خواهم که بگذارد دیپلمات ها در یمن و سازمان ملل متحد پیشقدم بشوند، و بحران یمن پشت میز مذاکره به جای میدان جنگ و خون و خونریزی حل و فصل شود.
 
* هیچگونه تجهیزات و تسلیحات به یمن نداده‌ایم

امیر پوردستان درباره ادعای مقامات سعودی مبنی بر اینکه ایران به یمنی ها سلاح می دهد، گفت: ما هیچگونه کمک تجهیزات و تسلیحاتی به مردم و ارتش یمن نداده ایم، و افردای که این تهمت ها را می زنند، به خوبی می دانند که ایران چنین کاری را نکرده است.

وی ادامه داد: ما از اینکه ملت مسلمان و آزاد یمن اینگونه مورد تاخت و تاز دیگران قرار گرفته است، ناراحت هستیم. بمباران های وحشیانه باعث کشته و قربانی شدن مردم عمدتاً زنان و کودکان بی دفاع شده است .

ملت ایران از وضعیتی که در یمن ایجاد شده است، ناراحت است و من مطمئن هستم که ملت عربستان نیز از وضعیت یمن ناراحت است.

* عربستان از خون ریزی و نسل کشی در یمن دست بردارد

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: توصیه من به عربستان این است که هر چه زودتر این غائله را به پایان ببرد و پشت میز مذاکره مشکلاتش با یمن را حل کند، و دست از این خونریزی و نسل‌کشی در یمن بردارد.

ملت مسلمان و آزاد ایران از وضعیت یمن بسیار ناراحت است؛ ولی این به معنای کمک تجهیزاتی و تسلیحاتی به یمنی ها نیست.

امیر پوردستان درباره توانمندی‌های نیروی زمینی در زمینه پهپاد، اظهار داشت: پهپادها دست بلند نیروی زمینی هستند که نیروی زمینی می تواند با بهپادها دوردست‌ها را رصد کند.

این پهپادها هم در حوزه شناسائی و هم در حوزه رزم به کار گرفته می شوند. ما با دوربین های دقیقی که در پهپادها تعبیه کرده ایم و با توجه به بُردهای مناسبی که مدنظر ما است، می توانیم بدون حضور فیزیکی دوردست ها را رصد کنیم و آخرین اخبار و اطلاعات منطقه و نیروها را به دست بیاوریم.

وی افزود: ما از پهپادها به عنوان سلاح نیز استفاده می کنیم چون مجهز به موشک هستند و مهمات نیز حمل می کنند و پهپاد می تواند هدف هوایی را شناسایی کند و به‌عنوان یک بمب حرکت کننده هدف هوایی را مورد اصابت قرار بدهد؛

یا اینکه یک هدفی را روی زمین شناسایی و به‌عنوان بمب و به‌صورت انتحاری هدف را منهدم کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد:

تلاش ما این است که بُرد، دقت دوربین‌ها و قدرت حمل مهمات پهپادها را بیشتر کنیم؛ که این کارها با کمک صنعت دفاعی در حال انجام شدن است و قدم های خوبی در این رابطه برداشته شده است.


www.defapress.ir

نظرات (۱)

۰۶ آبان ۹۴ ، ۱۵:۵۹ دختری درمِه
خداکنه ،هیچوقت جنگ نشه :-(

هییچچچوقت!پاسخ:
خداکنه . .

ماهیچ وقت "طالب" جنگ نیستیم،ولی بایددربرابردشمنان قسم خورده وبدسابقه،بالاترین "آمادگی"هاروداشته باشیم.

به فرموده ی قرآن:
  وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّکُمْ
وَآخَرِینَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ . .

و تا می ‏توانید در برابر آنها نیرو و اسب‏هاى آماده و زین کرده، بسیج کنید تا با آن،
 دشمن خدا و دشمن خودتان و دیگر دشمنان را که آنها را نمى‏ شناسید و خدا می ‏شناسد، بترسانید . .
.
ممنون ازحضورباصفاتون . .ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">