مهـــرجــــان

اللهـم صل علی محمـدوآل محمـد وعجل فـرجـهــم . .
مهـــرجــــان

عـلم و عمـل،دو گوهـرند و انسـان‌ساز..
ماکاری مهم‌تر از "خودسـازی" نَداریم؛
ما"اَبـد"درپیش داریم،
وَ هستیم که هستیم که هستیم...

محبوب ترين مطالب

‌یــوم الله: سیــــــــزده آبـــــان . .

سه شنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۲:۱۹ ب.ظ
پیام امام خمینى -رحمة الله علیه-به مناسبت‏ سیزده آبان

(روز دانش ‏آموزان)

بسم الله الرحن الرحیم 

روز سیزده آبان، روز هجوم وحشیانه رژیم منحوس به دانشگاه و کشتار دسته جمعى دانشجویان عزیز ماست. 
رژیم مخالف با تمام مظاهر تمدن و پیشرفت کشور، یک روز به مدرسه فیضیه و مدارس علوم اسلامى در سراسر ایران حمله ور مى‏شد و یک روز به دانشگاه تهران و مدارس و دانشگاههاى سراسر ایران، این مراکز دانش و دانشمندان.

اکنون که سالروز حمله به دانشگاه است، براى پیوستگى بیشتر لازم است روحانیون عزیز قم و تهران و سایر شهرستان هاى نزدیک به تهران در مراسمى که در دانشگاه تهران است، شرکت نمایند و همچنین روحانیون تمام شهرهاى ایران در دانشگاه هر نقطه از ایران که بدین مناسبت مجلس بزرگداشتى برقرار کرده‏ اند، شرکت نمایند و با حضور در دانشگاههاى سراسر ایران و پیوستن به دانش آموزان و دانشجویان و استادان عزیز، توطئه هاى جدایى افکنانه بین این دو نیروى مترقى را خنثى کنند. 
دشمنان ما در هر فرصت‏ خصوصا در این روز از هیچ توطئه‏ اى دست‏ بردار نیستند و با هر وسیله ممکن مى‏خواهند آرامش را از ملت عزیز سلب کنند. 
بر دانش آموزان دانشگاهیان و محصلین علوم دینیه است که با قدرت تمام حملات خود را علیه امریکا و اسرائیل گسترش داده و امریکا را وادار به استرداد این شاه مخلوع جنایتکار نمایند و این توطئه بزرگ را بار دیگر شدیدا محکوم کنند.

بر دانش آموزان، دانشگاهیان و محصلین علوم دینیه است که با تمام نیرو وحدت خویش را حفظ و از انقلاب اسلامى خود طرفدارى نمایند و بر ملت است که از این دو جناح عزیز با تمام قدرت پشتیبانى کنند. دست ‏خدا به همراه همگى باد. 


والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته 
روح الله الموسوى الخمینى 
10/8/58 

مصاحبه خبرنگار سى. بى. اس (S .B .C) امریکا با امام خمینى (س) 

سئوال: حضرت آیت ‏الله، آقاى کارتر دولت ایران را متهم به عملیات تروریستى مى‏کند و مصرا مى‏گوید که اگر خداى ناخواسته چنانچه صدمه‏ اى در ایران به اسرا وارد بشود رژیم شما مسئول این مسئله خواهد بود. 
جواب: ملت‏ سى ‏و پنج میلیونى تروریست هستند؟ !

از آقاى کارتر باید پرسید که تشخیص شما در مسائل سیاسى هم همین طور است که یک ملت‏ سى‏ و پنج میلیونى که همه پشتیبانى از اینها کردند باز شما مى‏گویید تروریست هستند!

من دیدم کلامى که از اییشان صادر شده است، مع‏ الاسف کلام عاقلانه ‏اى نبود که: اینها دانشجو نیستند اینها لات هستند. اینها تروریست‏ اند. 
- دانشجوها، با لات در منطق شما یکى هستند؟ !

لات‏ها و اراذل با دانشجوها را شما در منطقتان یکى مى‏دانید؟ !

توهین به دانشجوها در سراسر کشورهاى عالم نیست این مطلب؟

ملت ما را شما تروریست مى‏دانید؟

تشخیص شما در مسائل سیاسى هم همین طور است که ملت ما را تروریست‏ بدانید؟ !

شما مطمئن باشید که ملت ما مسلم است و مسلم تروریست نیست و با اینها با کمال رافت عمل مى‏کند.

بهتر است از معامله شما با دانشجوهاى ما در خارج کشور که آنطور شما دارید عمل مى‏کنید آیا عمل شما تروریستى است که دانشجوهاى ما را آنطور اذیت مى‏کنند و سگها را به جان آنها مى‏ ریزند.

یا نگهدارى اینها در یک محفظه ‏اى که محل خودشان بوده است و همه جور آسایش برایشان فراهم است و آمدند دیدند و ما اجازه دادیم که هر روز بروند آنها را ببینند؟

این عمل تروریستى است ‏یا این عمل انسانى است؟

و اعمالى که امثال شماها انجام مى‏دهید یک اعمالى است که شبیه به اعمال تروریستى است. 
سئوال: حضرت امام اجازه مى‏فرمایید که ایشان بروند به سفارت سابق امریکا و با گروگانها صحبت ‏بکنند و از سلامتی شان به اصطلاح و رفتار خوبى که با آنها مى‏ شود به دنیا بگویند. 
جواب:

مانعى ندارد خوب بروند آنجا جوانها آنجا هستند و آنها هم مانعى پیششان نیست که کسى برود ببیند - آنها - ببینند آنها سالم ‏اند و حالشان خوب است و در رفاه هستند.

ابدا چیزى که موجب گرفتارى آنها باشد نیست.

فقط در یک محلى هستند که حفاظت مى ‏شوند و ابدا آسیبى به آنها نخواهد وارد شد، اصلا، اصلش با این امور با اسیر اسلام بسیار رفتار انسانى مى‏کند و او را از همه جهات حفظ مى‏کند و ما هم تابع اسلام هستیم و جوانهاى ما هم دانشجوهاى اسلامى هستند و با آنها حتما بدانید که رفتار خوب مى‏کنند -

حتى من پسرم را گفتم که باید آن جهت را شما گوشزد کنید و خودتان مشاهده کنید و ایشان گفتند که نه آنها حالشان خوب است و من امیدوارم که تا آخر هم حال اینها خوب باشد و ابدا آسیبى به آنها وارد نشود و آنها از امریکا بخواند و از کارتر بخواهند که وسایل آزادى آنها را او فراهم کند.

ملت ما یک امر مشروعى دارد. یک حرف مشروعى دارد این حرف را قبول کنند. اینها هم آزاد خواهند شد. 
سئوال: اجازه مى‏ فرمایید بگویم فقط خودشان بروند. مى ‏فرمایید که خودشان تنها بروند. 
سئوال: حضرت آیت الله، در ازاء آزادى اسراى زن و سیاهانى که دستور فرمودید، شما چه انتظارى از دولت امریکا دارید؟ 
جواب:

ما آزادى زنها را و آزادى سیاهها را براى این قایل شدیم که زنها در اسلام یک احترام ویژه دارند و سیاهپوستان هم تحت فشار امریکا بودند و ظلم بر آنها شده است و آنها را ما آنطور مقصر نمى‏دانیم بلکه آنها شاید تحت فشار بودند که اینجا آمدند و لهذا ما براى امتثال امر اسلام و خدا این عمل را کردیم و انتظارى از آقاى کارتر نداریم و پاداشى نمى‏خواهیم.

تمام مطلب ما این است که کارتر، این خیانتکار-{شـاه}-را به ما پس بدهد و شخص مجرمى که در یک مملکتى به یک ملتى جرم کرده است، در تمام قوانین دنیا این است که باید پس داده بشود به خود آن مملکت و ایشان - بر تمام - بر خلاف تمام موازین عقلى و عقلایى عمل مى‏کند. 
خبرنگار:

حضرت آیت الله، به نظر ما یک مرد بسیار بسیار مهربان مى ‏آیید.

یک مرد مقدسى، چهره مقدسى دارید.

خیلى قیافه حضرت آیت الله، مردمى هست و من هم به عنوان یک انسان فقط آرزو مى‏کنم، دعا مى‏کنم که خداى ناخواسته هیچگونه آسیبى به اصطلاح وارد نشود به روابط بین دو تا مملکت، چیز خارق‏ العاده ‏اى پیش نیاید.

پیام امام خمینى در مورد گروگانها و تصرف لانه جاسوسى امریکا

ملت ایران در مقابل این خاندان کثیف و امریکا و عمال آنان دست از مبارزات بر حق خویش برنمى ‏دارد و نخواهد برداشت. 
دولت ایران و جناب آقاى رئیس جمهور تمام کوشش و سعیشان را در استرداد شاه خائن و اخذ اموال ملت ایران از او بنمایند که ملت دلیر دست ازاین خواست‏ بر حقشان برنمى‏ دارند و قدمى به عقب نمى‏گذارند. 
یکى از آثار این خواست تصرف لانه جاسوسى بود که مورد تایید ملت قرار گرفت و چیزى جز عکس‏ العمل جنایات دولت امریکا نمى ‏تواند باشد اکنون که کمیسیون بررسى و تحقیق در مداخلات گذشته امریکا در امور داخلى ایران از طریق رژیم شاه سفاک، توسط جناب آقاى رئیس جمهورى و شوراى انقلاب اسلامى ایران تحقق مى‏پذیرد. جنایات آنان به اثبات خواهد رسید. 
لازم است در آن روز ، معلولین عزیز و قهرمانان انقلاب ما در این مجمع حضور یابند و خانواده شهدا، طومارهاى جنایات شاه و امریکا را به محکمه بفرستند. 
همانطور که بارها گفته ‏ام ما خواستار استرداد شاه و اموال ملت از او مى‏باشیم. دانشجویان مسلمان و مبارزى که لانه جاسوسى را اشغال کرده‏ اند با عمل انقلابى خودشان ضربه ‏اى بزرگ بر پیکر امریکاى جهانخوار وارد نمودند و ملت را سرافراز کردند ولى از آنجا که درآینده نزدیک نمایندگان مردم در مجلس شوراى اسلام اجتماع مى‏نمایند.

با نمایندگان مردم است تا نسبت‏ به آزادى گروگانها و امتیازاتى که در قبال آن باید بگیرند تصمیم گیرند زیرا این مردم‏ اند که باید در جریانات سیاسى دخالت داشته باشند;

البته تا تشکیل مجلس شوراى اسلامى، شوراى انقلاب و جناب رئیس جمهور کوشش خودشان را درباره برگرداندن شاه و اموال ملت و جریانات سیاسى که زمینه اینگونه خواستها را فراهم مى‏کند، مبذول دارند از خداوند متعال نصرت اسلام و شکست دشمنان اسلام را خواستارم. 
( چهارم اسفند 1358) 

سخنرانى مهم حضرت امام درباره اشغال لانه جاسوسى آمریکا در جمع دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان و گروه فنى اعزامى به پاکستان 

 

شما مى‏ بینید که الان مرکز فساد امریکا را جوانها رفته ‏اند گرفته ‏اند و امریکایی هایى هم که در آنجا بودند گرفتند و آن لانه فساد را به دست آوردند و امریکا هم هیچ غلطى نمى‏تواند بکند؛

و جوانها مطمئن باشند که آمریکا هیچ غلطى نمى‏تواند بکند،

بیخود صحبت اینکه اگر دخالت نظامى، مگر امریکا مى‏تواند دخالت نظامى در این مملکت‏ بکند؟

امکان برایش ندارد، تمام دنیا توجهشان الان به اینجاست.

مگر امریکا مى ‏تواند مقابل همه دنیا بایستد و دخالت نظامى بکند؟

غلط مى‏کند دخالت نظامى بکند.

نترسید، نترسانید.

همین تعبیرى که جوانهاى ما از روى باز احساسات جوانى کردند که اگر چنانچه امریکا بخواهد دخالت نظامى بکند ما چه خواهیم کرد.

اصلا این اگرش را هم نباید بگویند.

امریکا عاجز از این است که دخالت نظامى در اینجا بکند،

اینها یک مسائلى در پیششان است، یک مطالبى در پیششان است که روى آن مطالب گرفتاری هایى دارند، نمى‏توانند این کارها را بکنند.

اگر آنها مى‏توانستند دخالت نظامى بکنند، شاه را نگه مى‏داشتند.

با تمام قدرتشان، قدرتهاى تبلیغى چیز کردند که نگهش دارند و ملت ما اعتنا نکرد به آن و نه تنها او، همه قدرتها پشت ‏سر هم ایستاده بودند که نگه دارند شاه را و نتوانستند نگه دارند براى اینکه ملت ما یک چیزى را که خواست نمى‏شود مقابل ملت ‏بایستد کسى و چه بکند.

هیچ ابدا.

این مطلب را اصلا جوانهاى ما پیش نیاورند این مطلب را که دخالت نظامى،

آنها همیشه دخالتهایشان دخالت هاى شیطنتى است، توطئه است.

آنها اگر بخواهند یک کارى هم بکنند، وادار مى‏کنند جوانهاى ما را که آنها تظاهر بکنند و در تظاهر اعمال آنها بیایند درگیرى بکنند یا اینها و یک غائله راه بیندازند که ما نتوانیم یک محیط آزاد پیدا بکنیم، یک محیط آرام پیدا کنیم و مسائلى را که مى‏خواهیم طرح بکنیم و مى‏خواهیم ایجاد بکنیم، بتوانیم.

آنها از این راه شیطنتها پیش مى‏آیند.

آنها شیطانهایشان را پیش همین جوانهاى صاف دل عزیز مى‏ فرستند تبلیغات مى‏کنند.

مى ‏نویسند به دیوار چه مى‏کنند، عده. عده.

یک وقت مى‏بینید که یک عده جوان را راه انداختند توى خیابانها به یک تظاهراتى.

تظاهرات بحق لکن آنها از همین تظاهرات بحق مى‏خواهند استفاده ناحق بکنند. 
همین قضیه ‏اى که الان قضیه روز است در دنیا.

قضیه قضیه سفارت امریکا یعنى نه سفارت، محل توطئه آمریکا جوانها کشف کردند خیلى از چیزهایش را در همین قضیه دیشب به ما اطلاع دادند که زمزمه است در تبریز و در تهران و در بعضى جاهاى دیگر که یک تظاهراتى بکنند براى پشتیبانى از آقاى مهندس بازرگان.

خوب همین قضیه را آنها خواستند (حالا نمى ‏دانم موفق بشوند یا نه) خواستند که یک همچو چیزى درست ‏بکنند بعد کم کم این را بکشانند به یک جایى که مثلا سفارت عراق هست‏ بریزند بشکنند،

سفارت - فرض کنید که - افغانستان هست‏ بریزند بشکنند که مملکت ایران را مواجه کنند با همه ممالک.

آن شیاطین یک همچو نقشه‏ هایى دارند.

جوانهاى ما باید بیدار بشوند که تحت تاثیر اینها واقع نشوند، اینها که مى‏گویند تظاهر بکنید.

مگر آقاى بازرگان با شوراى انقلاب مخالفتى دارند؟

اینها همه و همه یک باب است منتها آقاى بازرگان یک قدرى خسته شده بودند، یک قدرى - عرض کنم - عذرهایى داشتند و گفتند که حالا من کنار باشم، لکن نه این است که حالا ایشان که کنار هست دیگر آقاى بازرگان دخالتى در امور ندارد، ایشان یکى از آن اشخاصى است که مورد احترام همه است.

خیال نکنند که یک بى ‏احترامى به ایشان شده است، نخیر مورد احترام است و براى خاطر یک امرى که ملت هم قبول دارند، نیفتند توى خیابانها راه بیندازند یک چیزى که آنها که مى‏خواهند یک بازى درست کنند، یک وقتى یکى را بزنند بکشند. یک دو تا شعار از (شما اگر یادتان باشد من نبودم در اینجا لکن براى من نقل مى‏کردند.

این دسته‏ جاتى که در قم آن وقت‏ بر ضد رژیم سابق شعار مى‏دادند، اینها شعار آرام مى‏دادند، یکدفعه مى‏ دیدند که از اینجا یک کسى یک چیزى انداخت ‏یک شیشه‏ اى را شکست، یک بانکى را شکست، یک جایى را خراب کرد، گاهى یکى آدمى راکشت، مى ‏ریختند به جان هم، یک کشتار پیدا مى‏شد زیاد. آنها روى حساب، همیشه روى نقشه حساب مى‏کنند و اینطور کارها را مى‏کنند، قضیه دخالت نظامى ابدا مطرح نیست، دخالت‏ هاى توطئه ‏گرى اینطورى یعنى از قواى خود ما استفاده مى‏ کنند، قوه خودشان را از آن استفاده نمى ‏کنند، در این ممالک از قواى خود ما استفاده مى‏کنند.

خوب شما کردستان را ببینید که اینها از چه استفاده مى‏کنند، یک نفر سرباز امریکایى نمى‏ آید آنجا یک کارى بکند، آنها با شیطنت استفاده مى‏کنند از خود این افرادى که یا وابسته هستند به آنها یا اعوجاج دارند، آن وقت این دست دومى‏ ها که اعوجاج دارند، از ساده‏ دلى بعضى از کردها استفاده مى‏کنند، با آنها یک - چیز - صحبت مى‏کنند منتشر مى‏کنند که بنا دارند که تمام کردستان را بکوبند.

این ارتش ایران که رفته آنجا براى اینکه جلوگیرى کند از اینکه آنها دارند مى ‏کشند و سر مى‏ برند و اذیت مى‏کنند، فورا آنها دنبالش برمى‏دارند مى‏نویسند که ما مى‏خواهیم; یعنى دولت ایران مى‏ خواهد که کردها را بکوبد. آن رفته که کردها را حفظ بکند اینها مى‏گویند رفته کردها را بکوبد. 
این اشخاصى که هى فدایى خلق خودشان را معرفى مى ‏کنند، من که در این چیزهائى که براى پشتیبانى از این جوانها بود که آنجا را گرفتند، به گوش من نخورد که اینها پشتیبانى کرده باشند.

اگر اینها امریکایى نیستند، چطور پشتیبانى نکردند از اینها؟

اگر اینها مال شوروى هستند خودشان یا خیر ملى هستند.

آدمى که ملى است، با امریکا خوب دشمن است همانطورى که همه ملت ما دشمن شماره اول خودش را امروز امریکا مى‏داند. براى اینکه دشمن شماره اول ما را برده است امریکا نگه داشته است.

آن وقت هم که آن بود، دشمن شماره یک ما آنها بودند اینها اذناب آنها بودند، اینها کسانى بودند که ماموریت داشتند براى وطنشان، یعنى ماموریت داشتند که این وطن را نگذارند که یک قدم جلو برود.

مایى که و شمایى که و ملت ما که دشمن شماره یکش را امریکا مى ‏داند و حالا هم که جوانها رفتند آنها را گرفتند دیدند که مرکز توطئه بوده آنجا، به گوش من نخورد که از این فداییان خلق یک پشتیبانى از اینها شده باشد. 
(تاریخ سخنرانى 16 آبان 1358) 

شعارهمیشگی ملت ایران:

مـــــــــــرگ بـــرآمــــــــــــــریـــــــکـاwww.aviny.comarticleمطالب مرتبط ››
»›چرامی گوییم: "مـرگ بـرآمـریـکـا" ؟؟
»›حقـوق بشـرآمـریکـایی / به چه گـنـاهـی کشته شدند؟؟
»›موازنه‌های قدرت و وحشت بین تهران - واشنگتن؛
»›کـدام کـشور بـرنـده جنـگ نامتقـارن در خـلیج فـارس خـواهد بود؟ +عـکـس
»›اسلام آمریکایی به دنبال منصرف کردن ملت از مبارزه است . .

»›همه‌ جنایات آمریکا، از هیروشیما تا یمن . .
»›منتظران . .

»›متن کامل و تحلیل اسناد لانه جاسوسی آمریکا

 »›ضرورت بازخوانی اسناد لانه جاسوسی / استاد رحیم پور ازغدی

 

نظرات (۳)

سلام سایتتون ازعالی یه چیزی هم اونورتره 
پاسخ:
سلام ورحمت خدا،

ممنون ازلطفتون . .
۱۲ آبان ۹۴ ، ۱۲:۴۵ دانشنامه دفاعی
سلام علیکم برادرم
بسیار آموزنده؛ مناسب و به هنگام بود.
برای اینکه بتوانیم راه امام (ره) را ادامه بدهیم باید هر چه بیشتر با تفکر ایشان آشنا بشویم.
اینکه اگر امام (ره) امروز با برجام و ... مواجه می‌شدند چه می‌فرمودند. در مورد بانک‌های ربا خوار چه فرمودند. در مورد تسخیر لانه جاسوسی چه فرمودند..
احسنت برادر
پاسخ:
سلام ورحمت خدا،

ازلطف وتوجهتون ممنونم . .

بانظرشما موافقم . .

جزاکم الله حق الجـزا . .

ان شاء الله . .
حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی):
«ملّتها در مقابل حوادث دوجورند؛ بعضی از ملّتها حادثه را، سختی را، شکنجه را لمس میکنند امّا نمیتوانند یک تحلیل و یک جمع‌بندی درستی برای خودشان به وجود بیاورند که این جمع‌بندی آنها را به حرکت متقابل وادار کند؛ بعضی ملّتها این‌جورند. ملّتهایی که رهبران کارآمد و شایسته‌ای داشته باشند، نه، سختی‌ها را تحمّل میکنند امّا در کنار آن، آگاهی‌ها و بصیرتها و راه‌حل‌ها و تقویّت باورهای صحیح و منطقی را هم دنبال میکنند؛ ملّت ایران از این قبیل بود. خدای متعال تفضّل کرد، رهبری امام بزرگوار را به این ملّت به‌عنوان یک موهبت بزرگ داد، امام بزرگوار ملّت را آگاه کرد، بصیرت بخشید، سختی‌ها را خودش تحمّل کرد، زندان رفت، تبعید شد، دست برنداشت؛ بتدریج این آگاهی و بصیرت همه‌گیر شد، تا در سالهای ۵۶ و ۵۷ به شکل یک حرکت عمومی در میان ملّت ایران درآمد. این حرکت هدفش و آماج حمله‌اش فقط دستگاه سلطنت نبود، آمریکا هم بود. ملّت میفهمیدند، میدانستند که پشت سر این جنایاتی که دارد علیه آنها و علیه کشور در داخل انجام میگیرد، آمریکا است؛ این را فهمیدند. امام بزرگوار ما در سال ۴۲، در اوایل شروع نهضت اسلامی فرمود: رئیس‌جمهور آمریکا مبغوض‌ترین افراد امروز در ایران است. این معنا را القا کرد به افکار عمومی؛ تبیین کرد برای مردم که هرچه هست زیر سر آمریکا است؛ شرارتها زیر سر آمریکا است. خب، این مبارزه به نتیجه رسید.

 هرجا ملّتها حرکت کنند، ایستادگی کنند، صبر و مقاومت نشان بدهند، پیروزی قطعی است؛ همه‌جا همین‌جور است. اشکال کار مبارزاتی که به شکست می‌انجامد، این است که یا ملّتها طاقت ندارند و ایستادگی نمیکنند، یا رهبرانی که بتوانند اینها را درست اداره کنند ندارند.»
پاسخ:
بسیارعالی . .

سخنان حضرت آقا،همیشه مایه ی آگاهی ودلگرمی جان هاست . .

ممنون که ما را به فرمایشات آقا مهمان کردید . .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">